Architektonický ateliér Hilpert

Projekty

Hotel s restaurací u Prahyclose

Novostavba hotelu s deseti pokoji a restaurace s 90 místy

Dům v Hodkovicíchclose

Dokončili jsme první návrh domu se zahradnictvím a fyzioterapeutickou praxí. Mimo poměrně komplikovaného stavebního programu bylo nutné se vypořádat s omezeními v podobě ochranných pásem technické infrastruktury, které také finální podobu ovlivnily. Jedná se ale o výjmečnou lokalitu v Hodkovicích nad Mohelkou v těsném sousedství historických stavebních památek - kostela, fary a hřbitova s barokními sochami.

Rodinný dům ve Cvikověclose

Novostavba rodinného domu s výminkem pro hosty, později prarodiče.

Penzion Hana v Mělníkuclose

Rodinný penzion se nachází v historickém městě Mělník v docházkové vzdálenosti od centra. Zadáním bylo upravit dispozici domu tak, aby se do něj vešel druhý byt majitelů a zároveň se nesnížil počet lůžek. K tomu bylo zapotřebí nevyužitého prostoru půdy. Celkem budova obsahje 3 bytové jednotky a 20 lůžek penzionu. Exteriér byl měněn jen velmi dorbně, protže nakonec nebyla realizována přístavba s jídelnou. Uvnitř bylo snahou zachovat rodinnou atmosféru a respektovat zachovalou stoletou vilku. Vřelé díky stavební firmě Šnajdr za skvěle odvedenou práci a kolegovi arch. M. Markovi a dozor.

Rodinný dům u Liberceclose

Návrh rodinného domu pro mladou rodinu. Pozemek s jižní orientací leží v menší obci u Liberce a je z něj výhled na Ještěd i blízký horizont menších kpoců. Na pozemku stávala před lety cihelna. Nyní je na pozemku trojgaráž, která je do návrhu začleněna. Horní část pozemku je rámována vzrostlými lípami, mezi kterými se zachovaly kamenné zídky a terasy z doby fungování cihleny. Návrh splňuje požadavky zadání na dostatek světla v interiéru a místa pro setkávání větší polečnosti nebo širší rodiny. Ložnice umístěné do patra jsou dostatečně odděleny od plánovaného společenského života v hlavním obytném prostoru.

Rekonstrukce rodinného domu v Krkonošíchclose

Projekt přestavby konstrukčně i dispozičně již nevyhovujícího rodinného domu. Úpravou dispozic vzniká dvougenerační dům s bytem prarodičů v přízemí a 2x komerční ubytovací  jednotka v patře.  V suterénu pak vzniká lyžárna a garsonka pro hosty. Hlavní dispoziční změnou bylo oddělení schodišťové haly od zbytku každého podlaží. Předností domu je mimořádná poloha v obci s výhledy do kraje. Jižní expozice a krytí stromovím od severu přispívají k energetickým úsporám v jinak exponované poloze v cca 800 m nad mořem. Projekt dosáhl na dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Rodinný dům - Praha 6close

Návrh řeší novostavbu rodinného domu v klidné staré zástavbě na okraji Prahy. Na pozemku stojí vilka, jejíž původní podoba se zachovala pouze na plánech z počátku 20. století. Po několika přestavbách její podoba dospěla do stavu a dispozic, které již nelze použít pro vytvoření moderního bydlení mladé rodiny. Navrhuji jednoduchou kvádrovou hmotu, která ukrývá běžný stavební program - 2 dětské pokoje, halvní spojitý obytný prostor s krbem a otevřenou kuchyní. Zvláštností návrhu a oživením jednoduché hmoty je krytá exteriérová terasa. Konzola, která krytí tvoří obsahuje integrovanou typovou pergolu s natáčecími lamelami. Ty lze zavřít a terasu užívat i za deště. 

Bernard Pub Cesta Časem Dejviceclose

Bernard Pub v Praze - Dejvicích v ulici Na Kocince je další otevřenou restaurací v rámci franšízy Bernard Pub. Tentokrát bylo do konceptu zapravocáno několik novinek. V oddělené části interiéru byl realizován Bernard Lounge - klubové prostředí s křesly a mižšími stolky. Dály byly na stěny instalovány akustické panely s vlooženými fotografiemi na plátně a rámečky z březové překližky. Ostění oken je obloženo pásky překližky tak, jak byly doposud realizovány obklady stěn. Byla také použita jiná svítidla, vhodnější pro světlé interiéry. 

Zahradní domek s pergolouclose

Zahradní domek s pergolou byl realizován v Pojizeří u rodinného domu s velkou, již vzrostlou zahradou. Jedná se o drobnou stavbu s čistými detaily a komponovanými proporcemi. Nosná konstrukce je z lepeného smrkového dřeba se šroubovanými spoji přes žárově zinkované styčníkové plechy. Stěny jsou soustava trámků typu two by four. Fasádu tvoří na vodorovno kladené latě profilu rhombus z severské borovice Thermowood. 

Bernard Pub Andělka Smíchovclose

Bernard Pub na Smíchově byl otevřen v sobotu 1.11. Nachází se za Ženskými domovy na adrese Radlická 112/22 a nahradil restauraci Andělka. Tentokrát se restaurace nachází ve funkcionalistické budově s bohatým prosklením parteru. Podvečerní fotky budou ještě doplněny příští týden. 

Saunadomekclose

Novostavba zahradního domku se saunou, odpočívárnou/tělocvičnou a koupacím jezírkem. 

Bernard Pub Bělohorská Prahaclose

Rekonstrukce restaurace U Bílého Lva v Praze na Břevnově v ulici Bělohorské na další pivnici z franšízy Bernard Pub

Klidová zóna ve Stráži Pod Ralskemclose

Studie hledá kritická místa v urbanismu Stráže pod Ralskem a snaží se najít jednoduchá a funkční řešení. Studie se zabývá oblastmi pláže, zámku, náměstí a jejich vzájemnými vztahy. Studie navrhuje několik nových objektů, úpravou ploch komunikaci a velkorysou pláž.

Novostavba rodinného domu na Frýdštejněclose

Pozemek je velmi mírně svažitý k jihozápadu. Ze severu je ohraničen státní silnicí a z východu obecní
cestou. Dům svým protáhlým úzkým tvarem a umístěním podél silnice chrání zbytek pozemku od severních
větrů a ruchem komunikace. Všechny místnosti jsou okny orientovány k jihu do zahrady a k výhledům
do Českého ráje.

Dům je určen k trvalému bydlení mladé rodiny. Na racionálně řešenou polohu vstupu a parkingu navazuje atypická vnitřní dispozice. Vstupuje se do
převýšené zimní zahrady, která tvoří komunikační uzel v domě a zároveň jej dělí na část reprezentativní a obslužnou. Patra obou částí jsou spojena lávkou přes zimní zahradu. Komfort bydlení v přírodě doplňuje sauna a hydromasážní vana.
Nosná konstrukce je tesařsky prováděná dřevostavba tloušťky 140 mm s difůzně otevřenou skladbou fasády. Galerie v obýv. pokoji je betonová pro akumulaci tepla. Střešní krytina je al falcovaný plech a okna jsou dřevohliníková s izolačním trojsklem. Vytápění a ohřev vody jsou řešeny
kombinací plynového kotle a solárních kolektorů.

Novostavba rodinného domu v Pojizeříclose

Objekt je jednopodlažní s obytným podkrovím. Střecha je sedlová o sklonu 45°. Na hlavní hmotu domu na severu navazuje přístřešek pro automobily se skladem s plochou střechou a výškou shodnou s konstrukční výškou přízemí. Na jižní roh domu je připojena terasa tvaru L zastřešená plochou střechou o stejné výšce jako přístřešek pro automobil. V přízemí se nachází zádveří, šatna, chodba, koupelna, schodiště do podkroví, technická místnost, sauna, kuchyň a obývací pokoj s jídelním koutem. V podkroví se pak nacházejí dva dětské pokoje, ložnice rodičů, pracovna a chodba.
Dům je založen na rostlém terénu srovnaném do roviny. Základy jsou železobetonové pasy  o šířce 50 cm pod obvodovými stěnami a 30 cm pod vnitřními nosnými stěnami. Svislé nosné konstrukce jsou z vápenopískových cihel. Plášť je zateplen minerální vatou – systém Sendwix firmy KM Beta. Strop je monolitický železobetonový a přechází ve střechy terasy a přístřešku. Konstrukce střechy je klasická trámová sedlová se dvěma rizolety. Zateplení střechy je také minerální vatou mezi krokvemi a v podhledu. Krytina a materiál všech klempířských výrobků je Al plech se stojatou drážkou. Komín od krbu je třísložkový nerez s protipožární větranou šachtou. Okna a vchodové dveře mají rámy dřevěné v barvě RAL, zasklené trojskly. Okna mají předokenní žaluzie. Fasáda je tenkovrstvá omítka s velmi světlešedou barvou. Terasa na jihu je zevnitř obložena palubkami. Vnitřní povrchy stěn jsou z bílé štukové omítky. V mokrých prostorech je na podlahách a na stěnách do výše 210 cm keramická dlažba. Podlahy jsou v pobytových místnostech z dřevěných třívrstvých desek.
Vytápění je zajišťováno tepelným čerpadlem vzduch - voda. Zdrojem vody je vlastní vrtaná studna a kanalizace je napojena na veřejný řad. Ke splachování záchodů se využívá také dešťová vody z podzemního zásobníku. Schodiště je z dubových desek vetknutých do obvodových stěn pomocí ocelových kotev.

Interiér restaurace v Hradci Královéclose

Restaurace se nachází v obytném souboru Na Plachtě v Hradci Králové. Návrh řeší maximální funkční uspořádání dispozic pro zázemí restaurace, stejně tak jako interiér restaurace, včetně všech zařizovacích předmětu. Bar je uzpůsoben přípravě pokrmů. Restaurace se otevírá směrem ven k výkladci, na něj navazuje předzahrádka. Byl kladen důraz na pečlivost stavebních prací a kvalitě materiálu a jejich zpracování.

Rekonstrukce restaurace na Medvědíně ve Špindlerově mlýnuclose

Stavební úpravy části horní stanice lanové dráhy Medvědín ve Špindlerově Mlýně. Stravovací provoz v přízemí i patře prošel zásadní rekonstrukcí a byly provedeny i výraznější dispoziční změny v přízemí a suterénu. Hlavním cílem bylo přehledné a funkční členění prostoru s důrazem na kvalitní provedení architektonického detailu i zachování hodnot původní budovy.

 

Lávka pro pěsí a cyklisty v Semilechclose

Lávka s obloukem a zavěšenou mostovkou slouží v Semilech jako součást cyklostezky Greenway Jizera. Návrh vychází z požadavku nedotknutí se vody, veškerá váha je tak přenášena na dva pilíře umístěné na břehu.

Dlažba ulice Nad Špejcharem v Semilechclose

Návrh řeší pěší komunikaci ne jen jako průchozí, ale jako funkční městský celek. Ulice tak funguje jako klidová a odpočinková zóna se stromy a lavičkami.

Interiér bytu Na Harfěclose

Studie zařízení nového bytu v pražském bytovém komplexu Na Harfě. Hlavním motivem je funkční vybavení bytu, sestávající z na míru vyrobeného nábytku a dveří, použitý materiál je kartáčovaný jasan. Podlaha je třívrstvá dubová.

Interiér bytu v Lomnici nad Popelkouclose

Návrh vestavného stolu a knihovny.

Interiér kavárny v Turnověclose

Návrh rekonstrukce a přestavby barokního domu v Turnově. V přízemí vzniká kavárna s posezením na dvorku, v prvním patře pak byt majitele.

Novostavba rodinného domu v Semilechclose

Novostavba rodinného domu v Semilech

Studie rodinného domu na hraně svahu v Semilech. Využívá jižní orientaci svahu a krásný výhled tímto směrem.

 

Novostavba bytových domů v Bradleciclose

Studie výstavby nového centra a bytových domů v obci Bradlec ve středních čechách.

Novostavba lávky v Jaroměřiclose

Ambicí studie bylo navrhnout čitelný, jednoduchý most pro město Jaroměř. Most se snaží jak tvarově, tak materiálově zapadnout a doplnit historické památkově chráněné centrum.

Novostavba penzionu v Českém Rájiclose

Je navržena lapidárně jednoduchá hmota s tvaroslovím venkovského stavení, i když při pečlivějším pohledu na rozporuplnou architekturu i kvalitu provedení okolních staveb ve vsi je kontext venkova díky malebnému místu spíš cítěn než přímo vizuálně vnímán. Hmota domu byla rozdělena na dvě části, aby se délka a šířka horních částí dostaly do lepší proporce a zvětšila se plocha štítových fasád, kam je možno umístit okna. Dispoziční řešení ubytovací části je vedeno snahou o maximální možné využití prostoru, naproti tomu severní část s hostincem a bytem majitele je uvnitř zpracována s největším důrazem na kvalitu a atraktivitu prostoru. Hostinec má u vstupní části převýšený prostor, kde velká okna nabízejí jedinečný pohled na Suché skály a posezení je zamýšleno v útulném dřevěném interiéru se spoustou slunce a výhledů na hřebeny pohraničních hor.

Novostavba rodinného domu s kadeřnictvím v Liberciclose

Studie domu obsahující v přízemí kadeřnictví a kavárnu, ve zbytku domu pak bydlení. Dům reaguje na stávající rodinný dům majitele na pozemku a svým tvarem se snaží o neporušení soukromí majitele, ale také o zajištění dostatečného přístupu světla do objektu. Konstrukční systém je zděný s dřevěným obkladem.

Novostavba rodinného domu na kraji Českého Rájeclose
Pozemek je mírně svažitý k severu a má panoramatické výhledy na hřbety Českého Ráje i Krkonoš. Hmotové řešení bylo vedeno snahou o přizpůsobení se měřítkům okolí, využití nejpřitažlivějších částí pozemku i o funkční propojení provozních částí domu.
Dům má sloužit pro celoroční bydlení prarodičů, víkendové bydlení rodiny s dětmi a jako komfortní setkávací prostor početnější společnosti. Jeden z objektů je zázemím s garáží, ve druhém se nachází byt prarodičů a zabývající je obýván mladou rodinou. Společným setkávacím a komunikačním prostorem je rozlehlá zimní zahrada. Zahrada a terénní úpravy jsou od začátku detailně řešeny tak, aby styk interiéru a exteriéru podporoval harmonickou atmosféru bydlení v přírodě. Aby byly akcentovány hodnotné výhledy a přirozené zasazení do terénu.
Novostavba rodinného domu u Mladé Boleslaviclose

Dům se vyrovnává se svažitým terénem zapuštěním spodního patra do svahu, zde se také nachází kuchyň a obývací pokoj, v horním patře pak vstup a ložnice. Návrh pracuje s kombinací materiálů dřevo – beton.

Novostavba rodinného domu ve Vrchlabíclose

Studie rodinného domu postavená na místě zbořené chalupy. Svým tvaroslovím koresponduje s místní tradiční architekturou, svým prostorovým řešením pak vychází vstříc potřebám rodiny a požadavkům na úspornou stavbu.

Novostavba rodinného domu u Plzněclose
Zadáním bylo navrhnout alternativu k bydlení v rodinném domě. Nedaleké velké město skýtá možnost najít kupce pro byt v malém domě, jež nemá touhu vlastnit velkou zahradu a nelpí na potřebě absolutního soukromí při vlastnictví celého rodinného domu. Hlavním tématem bylo nabídnout racionální dispoziční a konstrukční řešení.
 
Novostavba rodinného domu u Plzně IIclose
Zadáním bylo navrhnout dvojdům jako alternativu klasickému soliternímu bydlení. Dům využívá příhodné polohy komunikace na severu a zahrady na jihu, tedy otvírá se směrem na jih, kde jsou umístěny obytné místnosti. Na severní straně směrem ke komunikaci jsou umístěny vstupy, sociální zázemí a šatny. Hlavním tématem bylo nabídnout racionální dispoziční a konstrukční řešení.
Novostavba rodinného domu v Jeřmanicíchclose

Dům se zařezává do severního svahu po vrstevnici. Obytné místnosti jsou směřovány do dvora, sociální a servisní zázemí pak na sever. Chodba je osvětlena denním světlem díky podlouhlému světlíku. Konstrukce domu je dřevěná, materiál garáže je železobeton.

Novostavba rodinného domu v Podkrkonošíclose

Studie rodinného domu na předměstí Vrchlabí. Dům vstupuje do rozpadající se městské struktury, avšak pomocí  tradičních materiálů a výšky se přibližuje zástavbě v okolí. Dům je navržen s ohledem na udržitelnost, která je umožněna rozmístěním oken a poloze domu s ohledem na pasivní tepelné zisky.

Novostavba rodinného domu v Jizerských horáchclose

Studie rodinného domu, jehož prostory mají být mimo bydlení majitelů intenzivně využívány pro přípravu na sportovní aktivity rodiny a ubytování příbuzných a známých. Parcela je místně svažitá k západu se stísněným příjezdem v nejhodnotnější pozici. Návrh využívá svah pro zapuštění suterénu a následně vytvořené rovinaté okolí přízemí k vytvoření terasy s pohodlným přímým vstupem z obytného prostoru. Zapuštění suterénu a odsazení zbylé hmoty domu bylo vedeno snahou o potlačení výšky tří pater domu a přiblížení měřítka poměrně velkého domu velikosti strých chalup. Architektonické kvality návrhu jsou reprezentovány zejména střídmým hmotovým řešením, použitím kvalitních materiálů a důrazem na pečlivý návrh i zpracování stavebních detailů.

Novostavba rodinného domu v Liberciclose

Studie rodinného domu pro pětičlennou rodinu. Byl dán důraz na praktičnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Novostavba rodinného domu v Podještědíclose

Studie víkendového domu umístěného na ještědský hřeben. Dispozičně čistý koncept doplňuje skleník zapuštěný do svahu.

Provozní objekt areálu Špindlerův Mlýnclose
Studie novostavby polyfunkčního objektu pro Skiareál Špindlerův Mlýn, a.s. Navržený objekt nahrazuje dožilý objekt "Deštník" a okolní přístavby. Architektonicky je objekt rozdělen na dvě části; dolní betonový obslužný sokl a horní bar zpracovaný v materiálovém, barevném i měřítkovém kontrastu k soklu, aby jako šperk na podložce dominoval celému okolí ve své centrání pozici.
Přístavba penzionu v Krkonošíchclose

Varianty studie přístavby malého hotelu v Krkonoších. Nová energeticky úsporná dřevostavba obsahuje zejména společenskou místnost se zázemím, v první variantě pak dále rozšíření ubytovací kapacity v prvním patře.

Přístavba továrny Cerekviceclose

Studie přístavby vývojového a výrovního areálu se třiceti zaměstnanci. Návrh řeší modernizaci stávajících administrativních a obslužných prostor a přístavbu tak, aby splnila nároky po stránce velikosti i standardu pracovního prostředí. Návrh komplexně řeší interiér i exteriér s přesahy do úprav přístupové komunikace, parkoviště a okolních zelených ploch. V návrhu bylo nutno respektovat firemní grafiku a barvy tak, aby nová přístavba jasně reprezentovala koncern. Zároveň s důrazem na pečlivé navržení vnitřního provozu byl detailně promýšlen fasádní systém - U Glass na ocelové konstrukci s okny ve vnějším lící a barvenou a nasvícenou plnou fasádou v druhém plánu vzadu.

Rekonstrukce domu v Tyršově ulici v Semilechclose

Studie řeší rekonstrukci fasády, ve čtvrtém patře vzniká zvýšením střechy byt pro majitelé a nová menší bytová jednotka. Směrem do dvora jsou navrženy nové balkóny a terasy.

 

 

Rekonstrukce části Malého náměstí v Liberciclose

Studie řeší úpravu plochy u  kostela svatého Klimenta v Liberci. Součástí je i úprava okolních ploch a nová zastávka MHD.

Interiér restaurace v Karlíněclose

Studie rekonstrukce restaurace se snaží o využití plného dispozičního potenciálu prostoru. Provoz restaurace je rozdělen do tří provozů – jeden v suterénu a dva v přízemí. Interiér je navržen s ohledem na funkčnost, snadnou údržbu a celkovou příjemnost prostoru.

Rekonstrukce středověkého hradu v Katalánskuclose

Studie rekonstrukce hradu Santa Coloma ve Španělsku.

 

Rekonstrukce vinného sklepa v Miloticíchclose

Projekt rekonstrukce vinného sklepa a k němu přiléhající lisovny. V suterénu se nachází lisovna, v přízemí pak obytná místnost s terasou.

Novostavba dvou rodinných domů ve Vesci v Liberciclose

Dva totožné rodinné domy v Liberci. Každý dům je navržen jako moderní nízkoenergetická dřevostavba. V přízemí je za hlavním vstupem zádveří s navazujícími vstupy do technické místnosti a do menší koupelny. Dále se vstupuje do schodišťové haly, která volně přechází ve hlavní obytný prostor s kuchyňským a jídelním koutem. Samostatnou místnost v přízemí tvoří pracovna s komorou pod schodištěm. Do patra vede zalomené schodiště ze dřeva a oceli. Na toto navazuje chodba se vstupy do všech místností v patře. Jedná se o čtyři ložnice, šatnu a hlavní koupelnu. Pro nosnou konstrukci je navržena rámová soustava "two by four" se základním profilem sloupků 6x20 cm.

Interiér restaurace Bernard Pubclose

Rekonstrukce interiéru restaurace související s navýšením kapacity z 30 na 60 hostů a změně celkové filozofie podniku. Důraz byl kladen na příjemné přírodní materiály v interiéru a vytvoření identity nového podniku. V exteriéru je umístěn nový dřevěný výkladec, výrazný poutač a vstupní brána do restaurace.